Genital Siğil Nasıl Oluşur?

OP. DR. Yasir Gözü

Human Papilloma Virüsü; son yıllarda en sık rastlanılan hastalıklardan biri olmuştur. Virüsün bulaşma biçimi cinsel yol ve temastır. 100’den fazla çeşidi vardır ve tipler kendi içerisinde farklılık göstermektedirler.

Detay

Genital Siğil (Kondilom)

OP. DR. Yasir Gözü

Kadında ve erkekte görülen kondilomlar, cinsel yol ile bulaşma sağlayan HPV infeksiyonunun genital bölgedeki belirtisidir. HPV’nin 100’den fazla çeşidi bulunur ve bu türlerden sadece 40’ı genital siğillere sebep olur.

Detay

Kıl Dönmesinde Akıntı Normal Midir?

OP. DR. Yasir Gözü

Kıl dönmesi rahatsızlığı kıl yoğunluğu fazla olan kişilerde daha çok görülen bir durumdur. Fazla kiloların da etkisiyle kıl yoğunluğu fazla olan kişilerde kıl dönmesi sorunu görülebilir.

Detay

Basur Hastalığında Doğal Çözüm Yolları Nelerdir?

OP. DR. Yasir Gözü

Hemoroid rahatsızlığı tuvalet ihtiyacı giderildiği sırada kişinin eline gelen pakelerle hissedilir. Hastalar genel olarak şişliklerin oluşması ile problemi fark edilir. Uzun süre tuvalette vakit geçirmek ve kabız olmak basuru oluşturan önemli sebepler arasında yer almaktadır.

Detay

Hemoroid Doğal Tedavi

OP. DR. Yasir Gözü

Hemoroid rahatsızlığı toplumda en sık rastlanan anüs bölgesi hastalıklarından biridir. Hemoroid hastalığının en belirgin ve önemli bulgusu makat bölgesinde oluşan ağrı, dolgunluk, şişlik hissi, kaşıntı ve kanama şikayetleridir.

Detay

Su İçmenin Faydaları

OP. DR. Yasir Gözü

Bol su içmenin insan vücuduna etkisi günümüzde herkes tarafından bilinen bir gerçektir. Vücudumuzun neredeyse dörtte üçü sudan meydana gelmektedir. Günlük alınması gereken su miktarı az alındığı zaman bazı sağlık sorunları kaçınılmaz olur.

Detay

Anal Fissür Yanlış Beslenme ve Kabızlık

OP. DR. Yasir Gözü

Anal fissür rahatsızlığı; özellikle kabızlık problemi yaşayan kişilerde daha sık görülen bir makat hastalığıdır. Anal fissür hastalığı dışkılama işlevi sonrasında ağrı ve kanama ile kendini belli etmektedir.

Detay

İç Hemoroid Bitkisel Tedavi

OP. DR. Yasir Gözü

Hemoroid rahatsızlığı; makat bölgesinde yer alan damarların genişlemesi ve büyümesidir. Toplumun en az yarısında bu hastalık görülmektedir. Ailesel yatkınlık, beslenme alışkanlıkları, çevresel faktörler hemoroide neden olan etkenlerdir.

Detay

Hemoroid Kanaması

OP. DR. Yasir Gözü

Makat bölgesinde görülen kanamaların hemen her zaman hemoroid rahatsızlığından kaynaklandığını düşünmek yanlış olacaktır. Bu kanamalar farklı bir hastalığında belirtisi olabilir, kanama sebebine bakarak kesin tanı için mutlaka uzman bir hekime muayene olmak gerekir.

Detay

Kronik Kabızlık

OP. DR. Yasir Gözü

Son zamanlarda yeme kültüründeki değişiklikler sonucu birçok kişi kabızlık problemi ile karşı karşıya gelmektedir. Kabızlık sorunu sonucu da makat bölgesinde birçok hastalık gelişmektedir.

Detay

Kıl Dönmesi İlk Belirtileri

OP. DR. Yasir Gözü

Kıl dönmesi hastalığı; özellikle hayatın en sık 15-35 arası döneminde görülür. Genel olarak rastlanıldığı bölge kuyruk sokumunda, bazı durumlarda ise koltuk altı, kasıklarda veya göbek bölgesinde görülebilir.

Detay

HPV Nasıl Gelişir ?

OP. DR. Yasir Gözü

Human Papilloma Virüsü son yıllarda oldukça karşılaşılan bir enfeksiyon konumuna gelmiştir. Kısa adı HPV olan virüsün 100’den fazla çeşidi vardır ve bulaşma yolu cinsel yol ve temastır.

Detay

Basur Oluşumu İçin Ne Yapmalı

OP. DR. Yasir Gözü

Hemoroid rahatsızlığınız ilk evreye ulaşmamış ise veya başlangıç aşamasında ise belirli bir takım uygulamalar ve önlemler alarak ilerlemesi durdurulabilir ve kişide belirgin bir rahatlama oluşabilir.

Detay

Kıl Dönmesi Akıntı

OP. DR. Yasir Gözü

Kıl dönmesi problemi özellikle erkeklerin sorunu olarak düşünülse de artık hem erkeklerin hem de kadınların problemi olarak karşımıza çıkmaktadır.

Detay

Kıl Dönmesi Başlangıcı

OP. DR. Yasir Gözü

Kıl dönmesi rahatsızlığı; kılların kuyruk sokumu bölgesinde deri altına girerek apse oluşturmasıdır. Kıl dönmesi tıp dilindeki adı ile pilonidal sinüs cilt altı kıl yuvası demektir.

Detay

Kıl Dönmesi Doğal Tedavi

OP. DR. Yasir Gözü

Kıl dönmesi sırt bölgesindeki kılların ve yabancı cisimlerin kuyruk sokumunda birikmesi ve deri altına-girmesi sonucu ortaya çıkan bir hastalıktır. Kıl dönmesi en çok kuyruk sokumu bölgesinde ve 17-40 yaşları arasında daha sık görülür. Erkeklerde rastlanma oranı kadınlara göre daha fazladır.

Detay

Randevu ve Bilgi İçin 7/24 Çağrı Merkezimizi Arayın 444 8 623