Genital Siğil Kendiliğinden Geçer mi

OP. DR. Yasir Gözü

Genital siğil kendiliğinden geçen bir hastalık türü değildir ne yazık ki. Bu hastalığa yakalanan kişiler en kısa sürede tedavi olmalı, uzman hekime görünmelidir.

Detay

Kıl Dönmesi Nerelerde Olur?

OP. DR. Yasir Gözü

Erkeklerde sıkça görülen kıl dönmesi bazen kıl batması ile karıştırılarak çok fazla önemsenmez. Kıl dönmesi ciddi bir rahatsızlıktır ve ilerlediğinde kötü sonuçlara neden olabilir.

Detay

Perianal Fistül Tedavisi

OP. DR. Yasir Gözü

Perianal fistül tedavisinden bahsetmeden önce hastalığın ne olduğunu anlatmanın yararlı olacağı kanısındayım. Perianal fistül ya da anal fistül, makat ve cilt dokusu arasında meydana gelen tünel benzeri kanal yapısının oluşmasına denir.

Detay

Hemoroid şişliği nedir?

OP. DR. Yasir Gözü

Hemoroid şişliği şiddetli ıkınma sonucunda meydana gelmektedir. Hemoroid memelerinin zorlanıp dışarı doğru sarkması ile pakeler ortaya çıkar.

Detay

Makat Çatlağına Ne İyi Gelir ?

OP. DR. Yasir Gözü

Anal fissür tüm yaşlarda görülen, genç ve sağlıklı kişilerde daha sık rastlanan bir sorundur. Beslenme kültürü hatalı olan özellikle de katı gıdalarla beslenen ve lifli gıda tüketimi az olan kişilerde kabızlık sorunu yaşanmaktadır.

Detay

Kıl Dönmesinde Fazla Kilo Etkeni

OP. DR. Yasir Gözü

Kuyruk sokumu; göbek, koltuk altı, kasıklar ve ender görülse de parmak aralarında ayak tabanında kıl köklerinin iltihaplanması kıl dönmesi rahatsızlığına neden olur.

Detay

Kıl Dönmesi Evde Tedavi Edilir Mi?

OP. DR. Yasir Gözü

Kıl dönmesi kısaca kuyruk sokumunda meydana gelen kisttir. Daha çok erkeklerde meydana gelen kıl dönmesi vücudu fazla kıllı ve aşırı kilolu insanlarda daha çok görülür.

Detay

Kondilom Oluşumu

OP. DR. Yasir Gözü

HPV sonucu genital bölgede oluşan siğillere aynı zamanda kondilom denir.

Detay

Genital Bölgede Siğil Nasıl Geçer?

OP. DR. Yasir Gözü

Cinsel yolla bulaşan HPV özellikle erken yaşta ve cinsel partner sayısı çok olan kişilerde ortaya çıkar. HPV’nin yol açtığı siğile verrükaya denir.

Detay

Kıl Dönmesinde Ameliyatsız Tedavi

OP. DR. Yasir Gözü

Kıl dönmesi genellikle erkeklerde saç, sırt ve enseden dökülen kılların kuyruk sokumunda kaba iki et arasında birikmesiyle kendini gösterir.

Detay

HPV 16 18

OP. DR. Yasir Gözü

HPV (Human Papilloma Virüs) kadınlarda özellikle serviks, vulva, vajina kanserine neden olurken, erkeklerde penis kanserine neden olmaktadır.

Detay

İntersfinkterik Fistül

OP. DR. Yasir Gözü

Makat bölgesinde oluşum gösteren apsenin kronikleşmiş halidir. Gelişen apse geç ya da erken boşaltılmasına göre %55-65 gibi oranda fistüle dönüşüm sağlar.

Detay

Fistül Çeşitleri

OP. DR. Yasir Gözü

Makat apse; anüs ve rektumun çevresinde bulunan iltihap ile dolu olan boşluklardır. Perianal fistül hastalığı, rahatsızlık oluşmadan önce iltihaplanmış anal salgı bezleri ile anüsün dışındaki cilt arasında oluşum gösteren tünellerdir. Fistüller çoğunlukla bölgede gelişen apselerden kaynaklanmaktadır.

Detay

Anal Fissür Meme Oluşumu

OP. DR. Yasir Gözü

Anüs çıkışında bulunan mukozanın (sümükdoku) genellikle arka kenardan çatlamasıyla oluşan anal fissür ilk dönemde akut anal fissür olarak adlandırılır.

Detay

HPV Nasıl Geçer

OP. DR. Yasir Gözü

HPV, Human Papilloma Virüs hastalığının kısaltmasıdır. Genelde cinsel birliktelik ile bulaşan bu hastalık toplumda çok sık görülen bir sorundur.

Detay

HPV-DNA Testinin Önemi

OP. DR. Yasir Gözü

Bu hastalık genel olarak cinsel yolla bulaşmakta ve çok görülen zührevi hastalık arasında yer almaktadır. Cinsel yolla bulaşan bu hastalık cinsel bölgede siğil ve lezyonlara sebebiyet vermektedir.

Detay

Randevu ve Bilgi İçin 7/24 Çağrı Merkezimizi Arayın 444 8 623