HPV Tuvaletten Bulaşır Mı ?

OP. DR. Yasir Gözü

Öncelikle HPV viral bir rahatsızlıktır ve hastalık yüksek oranda cinsel yol ve temas ile bulaşmaktadır tam bir cinsel birliktelik olmasa da bu virüsün temas sonrası bulaşma ihtimali vardır.

Detay

Evde Genital Siğil Tedavisi

OP. DR. Yasir Gözü

Genital siğil cildin üst tabakasına ya da mukozaya yerleşen HPV olarak bilinen virüsün neden olduğu enfeksiyondur. HPV'nin 100'den fazla çeşidir vardır ve bu virüse verilen ortak adı Human papilloma virüsüdür.

Detay

Genital Siğil Tedavisi Sonrası

OP. DR. Yasir Gözü

Genital siğil tedavisinden sonra dikkat edilmesi gerekenlerden bahsetmeden önce genital siğilin nasıl oluştuğu hakkında, belirtileri gibi konuları ele almakta fayda var.

Detay

Anal Fissür Oluşumuna Yol Açan Etkenler

OP. DR. Yasir Gözü

Anal fissür hastalığı toplum içerisinde sen çok görülen makat hastalıklardan bir tanesidir. Anal fissür hastalığı, dışkılama esnasında ve sonrasında kişiyi derin acılara mahkum eden bir rahatsızlıktır.

Detay

Kıl Dönmesi Ameliyatı Sonrası Bakım

OP. DR. Yasir Gözü

Kıl dönmesi ameliyatı sonrası bakım hakkında bilgi vermeden önce hastalığın ne olduğu, nasıl oluştuğu ve ne gibi belirtiler verdiği gibi konulara değinmekte fayda var.

Detay

Anal Bölgede Genital Siğil

OP. DR. Yasir Gözü

Anal kanalda rastlanan siğiller hastanın hayat kalitesini oldukça düşürerek olumsuz yönde etkileyen önemli faktörlerdendir. Genital siğil hasta yönünden ciddi psikolojik problem ve yük yaratır

Detay

Rektal Kanama Tedavisi

OP. DR. Yasir Gözü

Rektal kanama; dışkılama ile makattan parlak kırmızı kan gelmesine tıbbi dilde hematokezia veya rektal kanama denmektedir. Rektal kanamalarda kan nerelerden gelir; rektal kanamlar ağırlıklı olarak kalın barsağın son kısımlarını oluşturan rektum ve anüs kaynaklıdır.

Detay

Kıl Dönmesinde Apse Oluşumu

OP. DR. Yasir Gözü

Kıl dönmesi hastalığı , kılların kuyruk sokumu, kasık bölgesi, cinsel organların çevresi (genital bölge), koltukaltı ve nadir de olsa göbekte cilt altına geçerek yara, apse ve fistül (tünel) veya bir kıl keseciği oluşturmasıdır.

Detay

İltihabi Barsak Hastalıkları ve Hemoroidler

OP. DR. Yasir Gözü

İltihabi barsak hastalıklarında hemoroidal hastalık semptomlarının da eklenmesi ile hastaların çok daha kötü bir hayat kalitesi düzeyine indiklerini görmek sürpriz olmaz

Detay

Genital Siğil Gelişimi

OP. DR. Yasir Gözü

Human Papiloma Virüsü (HPV) genital bölgede sebep olduğu siğile (verrüyaka) adı verilmektedir. Dünya genelinde cinsel ilişki ile en çok bulaşma sağlayan enfeksiyon olan HPV virüsüdür. İ

Detay

Genital Siğilden Kurtulma

OP. DR. Yasir Gözü

Genital siğil sorununun çözüm yollarından önce hastalığın kendisini tanımak gerekir. Genital siğil HPV adı verilen bir virüsün vücuttaki oluşumudur. HPV’nin açılımı ise Human Papilloma Virus’tür.

Detay

Fistül Ameliyatı Nedir

OP. DR. Yasir Gözü

Makattan kan gelmesi, makat çevresinde ele gelen memeler, makatın kaşınması, makatta yanma, dışkılama anında ağrı olması, iç çamaşırlarının kirlenmesi ve kokulu akıntılar anüs bölgesi için önemli hastalıkların belirtileridir ve kesinlikle ihmale edilmemelidirler.

Detay

Genital Siğil

OP. DR. Yasir Gözü

Genital Siğiller; günümüzde human papilloma virüsünün servikal kanser oluşum ve gelişiminde önemli etiyolojik ajan olduğu üzerinde durulmaktadır. Yapılan araştırmalara göre serviks (rahim ağzı ) kanseri olgularının çoğunluğu (%99) HPV’nin belirli tiplerinden kaynaklandığını göstermiştir.

Detay

Kadınlarda Genital Siğil

OP. DR. Yasir Gözü

Kadınlarda cinsel yolla bulaşan hastalıkların en önemlileri arasında yer alan hastalıklardan biri genital siğillerdir. Genital siğillerin oluşumuna HPV’ler (Human Papilloma Virüsü) neden olmaktadırlar.

Detay

HPV Tamamen Geçer mi

OP. DR. Yasir Gözü

Hastalığın tanımını yapacak olursak; genital bölge ve mukozalarda enfeksiyona sebebiyet veren, kondilom adı verilen lezyonların oluşmasını sağlayan bir virüstür.

Detay

Hemoroid Tedavisi

OP. DR. Yasir Gözü

Basurdan kısaca bahsetmek gerekirse, makat bölgesinde var olan damarların varis gibi şişmesiyle oluşan bir hastalıktır. Bu hastalığı biraz daha detaylıca anlatmak gerekirse, baskıya maruz kalan rektum ve anüs arasındaki damarlar genişleyip ve anüsten dışarıya doğru çıkmaya başlamasıdır.

Detay

Randevu ve Bilgi İçin 7/24 Çağrı Merkezimizi Arayın 444 8 623