Kıl Dönmesinde Akıntı Normal Midir?

OP. DR. Yasir Gözü

Kıl dönmesi rahatsızlığı kıl yoğunluğu fazla olan kişilerde daha çok görülen bir durumdur. Fazla kiloların da etkisiyle kıl yoğunluğu fazla olan kişilerde kıl dönmesi sorunu görülebilir.

Detay

Kıl Dönmesi İlk Belirtileri

OP. DR. Yasir Gözü

Kıl dönmesi hastalığı; özellikle hayatın en sık 15-35 arası döneminde görülür. Genel olarak rastlanıldığı bölge kuyruk sokumunda, bazı durumlarda ise koltuk altı, kasıklarda veya göbek bölgesinde görülebilir.

Detay

Basur Oluşumu İçin Ne Yapmalı

OP. DR. Yasir Gözü

Hemoroid rahatsızlığınız ilk evreye ulaşmamış ise veya başlangıç aşamasında ise belirli bir takım uygulamalar ve önlemler alarak ilerlemesi durdurulabilir ve kişide belirgin bir rahatlama oluşabilir.

Detay

Kıl Dönmesi Akıntı

OP. DR. Yasir Gözü

Kıl dönmesi problemi özellikle erkeklerin sorunu olarak düşünülse de artık hem erkeklerin hem de kadınların problemi olarak karşımıza çıkmaktadır.

Detay

Kıl Dönmesi Başlangıcı

OP. DR. Yasir Gözü

Kıl dönmesi rahatsızlığı; kılların kuyruk sokumu bölgesinde deri altına girerek apse oluşturmasıdır. Kıl dönmesi tıp dilindeki adı ile pilonidal sinüs cilt altı kıl yuvası demektir.

Detay

Kıl Dönmesi Doğal Tedavi

OP. DR. Yasir Gözü

Kıl dönmesi sırt bölgesindeki kılların ve yabancı cisimlerin kuyruk sokumunda birikmesi ve deri altına-girmesi sonucu ortaya çıkan bir hastalıktır. Kıl dönmesi en çok kuyruk sokumu bölgesinde ve 17-40 yaşları arasında daha sık görülür. Erkeklerde rastlanma oranı kadınlara göre daha fazladır.

Detay

Kıl Dönmesinden Korunmanın ve Kurtulmanın Yolları

OP. DR. Yasir Gözü

Kıl dönmesi rahatsızlığı vücutta çeşitli nedenlerle kopan kılların deri yüzeyini geçerek cilt altında birikmesi ile meydana gelir. Kıl dönmesi genelde erkeklerde daha doğrusu vücuttaki kıl oranı fazla olan bireylerde daha çok görülür. Kıl batmasından farklı bir durum olan kıl dönmesinden korunmak için önlemler alınabilir.

Detay

Kuyruk Sokumunda Şişlik Varsa

OP. DR. Yasir Gözü

Kuyruk sokumunda şişlik sorunun altında yatan birçok sebep yatıyor olabilir. Kuyruk sokumunda şişlik ve ağının genel sebebi kıl dönmesi problemidir.

Detay

Kıl Dönmesi Kuyruk Sokumu Tedavisi

OP. DR. Yasir Gözü

Genellikle kıl yoğunluğu fazla olan kişilerde meydana gelen kıl dönmesi hastalığı kuyruk sokumu başta olmak üzere vücudun başka yerlerinde de görülebilir.

Detay

Anal Fissür Oluşması veya Tekrarlaması Nasıl Önlenir

OP. DR. Yasir Gözü

Anal fissür toplumun her kısmında görülen ve sık rastlanan bir rahatsızlık türüdür. Anal fissürün nasıl oluştuğuna değinecek olursak, birçok sebebi olabileceği gibi en genel sebebi ise kabızlık hastalığı ve ıkınma davranışıdır.

Detay

Kıl Dönmesi mi Kıl Batması mı

OP. DR. Yasir Gözü

Kıl dönmesi ve kıl batması rahatsızlıkları genel olarak karıştırılan hastalıklardır. Kıl dönmesi ve kıl batması arasındaki fark; kıl batması çoğunlukla kadınlarda bacak ve koltuk altı çevresinde rastlanır.

Detay

Kıl Dönmesi Korunma Yöntemleri

OP. DR. Yasir Gözü

Kıl dönmesinden korunma yöntemleri, aslında hastalığın neden olan etkenleri ortadan kaldırmaktan geçiyor. Bu konu hakkında detay vermeden önce kıl dönmesi hastalığının nasıl oluştuğunu bilmekte fayda var.

Detay

Kıl Dönmesi Ameliyatı Sonrası Bakım

OP. DR. Yasir Gözü

Kıl dönmesi ameliyatı sonrası bakım hakkında bilgi vermeden önce hastalığın ne olduğu, nasıl oluştuğu ve ne gibi belirtiler verdiği gibi konulara değinmekte fayda var.

Detay

Kıl Dönmesinde Apse Oluşumu

OP. DR. Yasir Gözü

Kıl dönmesi hastalığı , kılların kuyruk sokumu, kasık bölgesi, cinsel organların çevresi (genital bölge), koltukaltı ve nadir de olsa göbekte cilt altına geçerek yara, apse ve fistül (tünel) veya bir kıl keseciği oluşturmasıdır.

Detay

Kıl Dönmesi Nerelerde Olur?

OP. DR. Yasir Gözü

Erkeklerde sıkça görülen kıl dönmesi bazen kıl batması ile karıştırılarak çok fazla önemsenmez. Kıl dönmesi ciddi bir rahatsızlıktır ve ilerlediğinde kötü sonuçlara neden olabilir.

Detay

Kıl Dönmesinde Fazla Kilo Etkeni

OP. DR. Yasir Gözü

Kuyruk sokumu; göbek, koltuk altı, kasıklar ve ender görülse de parmak aralarında ayak tabanında kıl köklerinin iltihaplanması kıl dönmesi rahatsızlığına neden olur.

Detay

Randevu ve Bilgi İçin 7/24 Çağrı Merkezimizi Arayın 444 8 623