Basur Hastalığında Doğal Çözüm Yolları Nelerdir?

OP. DR. Yasir Gözü

Hemoroid rahatsızlığı tuvalet ihtiyacı giderildiği sırada kişinin eline gelen pakelerle hissedilir. Hastalar genel olarak şişliklerin oluşması ile problemi fark edilir. Uzun süre tuvalette vakit geçirmek ve kabız olmak basuru oluşturan önemli sebepler arasında yer almaktadır.

Detay

Hemoroid Doğal Tedavi

OP. DR. Yasir Gözü

Hemoroid rahatsızlığı toplumda en sık rastlanan anüs bölgesi hastalıklarından biridir. Hemoroid hastalığının en belirgin ve önemli bulgusu makat bölgesinde oluşan ağrı, dolgunluk, şişlik hissi, kaşıntı ve kanama şikayetleridir.

Detay

Su İçmenin Faydaları

OP. DR. Yasir Gözü

Bol su içmenin insan vücuduna etkisi günümüzde herkes tarafından bilinen bir gerçektir. Vücudumuzun neredeyse dörtte üçü sudan meydana gelmektedir. Günlük alınması gereken su miktarı az alındığı zaman bazı sağlık sorunları kaçınılmaz olur.

Detay

İç Hemoroid Bitkisel Tedavi

OP. DR. Yasir Gözü

Hemoroid rahatsızlığı; makat bölgesinde yer alan damarların genişlemesi ve büyümesidir. Toplumun en az yarısında bu hastalık görülmektedir. Ailesel yatkınlık, beslenme alışkanlıkları, çevresel faktörler hemoroide neden olan etkenlerdir.

Detay

Hemoroid Kanaması

OP. DR. Yasir Gözü

Makat bölgesinde görülen kanamaların hemen her zaman hemoroid rahatsızlığından kaynaklandığını düşünmek yanlış olacaktır. Bu kanamalar farklı bir hastalığında belirtisi olabilir, kanama sebebine bakarak kesin tanı için mutlaka uzman bir hekime muayene olmak gerekir.

Detay

Kronik Kabızlık

OP. DR. Yasir Gözü

Son zamanlarda yeme kültüründeki değişiklikler sonucu birçok kişi kabızlık problemi ile karşı karşıya gelmektedir. Kabızlık sorunu sonucu da makat bölgesinde birçok hastalık gelişmektedir.

Detay

Hemoroid Memesi

OP. DR. Yasir Gözü

Hemoroid rahatsızlığının ana nedeni kabızlık ve tuvalette uzun süre geçirmektir. Basur makatta normal insan anatomisinde de mevcut damardan zengin yastıkçıkların dışa doğru sarkmaları, şişmeleri ve kanamaları ile ele gelen memeler, şişliklerin ortaya çıkması ile tanımlanır.

Detay

Hamilelik Sonrası Hemoroid

OP. DR. Yasir Gözü

Basur makatın dış çevresinde ya da alt rektumda yer alan toplardamarların büyümüş ve şişmiş bir şekle bürünüp sarkmaya başlayan damar yapılarıdır. Rektum, midenin bittiği yerden başlar, ince ve kalın bağırsaklardan geçerek anüse bağlanan bölgede düzleşen kısımda yerini alır.

Detay

Hemoroid Hakkında Bilinmeyenler

OP. DR. Yasir Gözü

Hemoroid rahatsızlığı son yıllarda en sık rastlanılan hastalıklar arasında yer almaktadır, hastalık genel olarak 50 yaş ve üzeri her iki insandan bir tanesinde görülmektedir.

Detay

Hemoroid (Basur) Şikayetleri

OP. DR. Yasir Gözü

Basur rahatsızlığı son yıllarda en sık rastlanılan makat rahatsızlıklarından biri olmuştur. Hastalığın görülme sıklığına dair istatiksel bilgiler verecek olursak, yaş ve üzeri her iki kişiden birinde hemoroid problemi görülmektedir.

Detay

Hemoroid Hastalarının Dikkat Etmesi Gerekenler

OP. DR. Yasir Gözü

Makat bölgesinde yer alan damarların varisler gibi şişmesi sonucu oluşan bir hastalıktır. Oluşum; baskıya maruz kalan rektum ve anüs arasındaki damarlar genişleyip anüsten dışarıya doğru çıkması ile başlar. Basur toplum arasında en sık rastlanan makat hastalığıdır 50 yaş ve üzeri her iki insandan birinde bu hastalık mevcuttur.

Detay

İmmün Sistemi ve Hemoroid Hastalığı

OP. DR. Yasir Gözü

En zorlanılan hasta gruplandırılan biride kemik iliği nakli ya da diğer sebeplerle görülen immune supresif tedavi gören hastalarda ortaya çıkan hemoroid hastalıklarıdır. Nadir bir durum olsa da HIV (+) hastalarda eklenebilir, bu hasta grubunda hemoroid tedavilerine karşı bir kontrindikasyon yoktur.

Detay

Kanamalı Basur

OP. DR. Yasir Gözü

Tromboze basur; makat bölgesinde bulunan hemoroidal venlerin ve damarların basınç sonucunda damar çeperlerinin parçalanması sonucu kanamaların oluşmasıdır.

Detay

İç ve Dış Hemoroid

OP. DR. Yasir Gözü

Üst tarafı ince deri kaplı olan dış hemoroidal damarlar olağan durumlarda hissedilmezler. Bir nedene bağlı olarak makat kenarında yer alan bu hemoroidal damar yumaklarının birinin ya da birkaçının içinde kan pıhtısı birikimi olursa dış (eksternal) hemoroid anal tromboz gelişir

Detay

Basur Rahatsızlığında Sıkça Görülen Şikayetler

OP. DR. Yasir Gözü

Basur rahatsızlığında sıkça görülen şikayetler nelerdir; hemorod çeşitlerinde olan dış hemorodilerde genel olarak ele gelen memeler mevcuttur, bu memeler hastada pek şikayete sebep olmazlar yani genellikle ağrı yapmazlar. Şişlikler " tromboze oldukları" zaman içlerinde pıhtıya bağlı dolgunluk oluştuğu zaman şiddetli ağrı yaparlar ve sertleşip mor renkte bir görünüm alırlar.

Detay

Hemoroid (Basur) Hastalığının Oluşum Nedenleri

OP. DR. Yasir Gözü

Hemoroid hastalığından kısaca bahsetmek gerekirse, anal kanaldaki damar yastıkcıklarının sarkması ve sıkışarak kanaması ile gelişen bir hastalıktır.

Detay

Randevu ve Bilgi İçin 7/24 Çağrı Merkezimizi Arayın 444 8 623